Celem spółki, czyli działalności gospodarczej założonej przez osoby fizyczne lub prawne, jest osiągnięcie jak największego zysku. I choć zadanie to wydaje się jasne, na drodze właścicieli może pojawić wiele różnorodnych komplikacji. Prowadzenie spółki wymaga bowiem koordynacji różnorodnych działań – od kwestii związanych z zarządzaniem finansami, przez politykę kadrową, aż po zagadnienia prawne. Wszystko to sprawia, że współudziałowcy coraz chętniej korzystają z doradztwa prawnego związanego z funkcjonowaniem spółek. Poznaj zalety takiego rozwiązania i skorzystaj z usług adwokata.
Jak założyć spółkę z pomocą adwokata?
Adwokat specjalizujący się w prawie handlowym może prowadzić wiele działań doradczych dla właścicieli spółek. Jeśli planujesz założenie spółki, skorzystaj z jego pomocy już na samym początku. Dzięki specjalistycznej wiedzy, pomoże Ci wybrać odpowiednią formę prawną oraz przygotuje niezbędne dokumenty rejestracyjne. Dzięki temu nie tyko zaoszczędzisz czas, ale także unikniesz błędów. Adwokat będzie także nieocenionym źródłem wiedzy podczas tworzenia statutów, umów oraz innych dokumentów związanych z funkcjonowaniem spółki. Znajomość przepisów sprawi, że będą one zgodne z obowiązującym prawem.
Na czym polega doradztwo prawne związane z funkcjonowaniem spółek?
Jeżeli już prowadzisz spółkę, również powinieneś rozważyć współpracę z adwokatem. Zyskasz przez to wsparcie w szeregu istotnych działań. Specjalista doradzi w sprawach transakcyjnych. Procesy fuzji, podziałów czy innych czynności korporacyjnych będą znacznie łatwiejsze, jeśli zdasz się na fachową pomoc prawną. Oprócz tego adwokat będzie mógł Cię reprezentować przed organami administracji publicznej w sprawach związanych ze zobowiązaniami podatkowymi, zmianami w rejestrze czy też innymi istotnymi kwestiami dotyczącymi funkcjonowania spółki.
Prawnik specjalizujący się w prawie handlowym i korporacyjnym będzie także niezwykle pomocny w przypadku konieczności negocjacji różnego rodzaju umów. Dzięki niemu będą one nie tylko korzystne dla spółki, ale także zgodne z przepisami prawa. Ostatnią kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest zarządzanie ryzykiem. Adwokat pomoże ocenić czynniki ryzyka i podpowie, jak je zminimalizować. W przypadku sporów przed sądem oraz innymi instytucjami, będzie także reprezentował interesy spółki. Wszystkie z tych działań będą miały bezpośrednie przełożenie na większą stabilność i bezpieczeństwo działalności firmy.
Podsumowując, jeśli planujesz założenie spółki lub już jesteś jej współwłaścicielem, powinieneś rozważyć skorzystanie z usług adwokata. Dzięki znajomości prawa będzie on służył pomocą w wielu kwestiach. Pomoże przygotować niezbędną dokumentację, zadba o interesy firmy i zajmie się zarządzaniem ryzykiem. Ponadto do jego zadań może należeć reprezentacja przed sądem i innymi organami. A wszystko to będzie miało wpływ na funkcjonowanie spółki i zapewnienie jej współwłaścicielom poczucia bezpieczeństwa.
Zapraszamy po więcej informacji: Adwokat Lębork.