Frezje – kiedy w kwiaciarni?

Bukiet kwiatowy to doskonały upominek na każdą okazję. Świeże kwiaty zachwycają urodą i uwodzą zapachem. Dzięki nim można wyrazić miłość i przywiązanie, ale także gratulacje czy przeprosiny. Sprawdzają się doskonale niezależnie od okoliczności, tym bardziej że można wybierać spośród wielu kompozycji i gatunków. Dużą popularnością cieszą się wśród nich frezje. Dowiedz się, kiedy można je dostać w kwiaciarni.

Czym się wyróżniają frezje?

Frezje, jakie oferuje kwiaciarnia internetowa, to kwiaty o nieprzeciętnej urodzie i silnym, pięknym zapachu. Wyróżniają się dzwonkowatym kształtem i strzałkowatymi liśćmi o intensywnej barwie zieleni. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę kwiatów, w naturze są one żółte, purpurowe i różowe. W Polsce, gdzie występują jedynie odmiany hodowane w szklarniach, można wybierać spośród niezliczonych odmian kolorystycznych. Doskonale wpisują się one w różnorodne kompozycje kwiatowe. Będą idealne do ślubnej wiązanki, sprawdzą się w kwiatowych koszach, a także w popularnych ostatnio flower boxach.

Czy frezje można kupić przez cały rok?

Frezje to kwiaty pochodzące z Afryki, dlatego też ze względu na warunki klimatyczne nie poradzą sobie w Polsce na zewnątrz. Hodowane są przede wszystkim w szklarniach, dzięki czemu w kwiaciarniach dostępne są praktycznie przez cały rok. Najlepiej kupować je jednak latem, ponieważ wtedy będzie można liczyć na korzystniejsze ceny zarówno stacjonarnie, jak i w kwiaciarni internetowej. Zamówienie ich w takim miejscu pozwala na sporą oszczędność czasu, ponieważ zostaną dostarczone wprost pod nasze drzwi lub trafią do rąk osoby, którą chcemy nimi obdarować. Warto wybierać okazy, na których znajduje się wiele nierozkwitniętych jeszcze pąków, ponieważ dzięki temu dłużej zachowają one w wazonie swoją urodę.

Jak dbać o frezje we flakonie?

Po przyniesieniu do domu bukiet frezji roztoczy wokół siebie niepowtarzalny zapach, a do tego zachwyci niepowtarzalną urodą kwiatów. Z tego powodu warto zadbać o to, aby cieszyły one oczy jak najdłużej. Pielęgnacja frezji w wazonie nie różni się za bardzo od dbałości o inne kwiaty cięte. Bardzo ważną kwestią jest codzienna wymiana wody. Raz na kilka dni warto również przyciąć końcówkę łodyżki. Jako że kwiaty nie lubią wysokich temperatur, flakonu nie powinno umieszczać się w pełnym słońcu. Najlepiej będzie im służyło zacienione, chodne miejsce. Aby dodatkowo przedłużyć trwałość frezji, można kupić specjalną odżywkę do kwiatów ciętych, którą dodaje się do wody. Ciekawostką jest również fakt, że frezje nie lubią owoców cytrusowych i nie powinno się ich ustawiać w pobliżu cytrusów, bo może to spowodować, że kwiaty szybciej zwiędną.

Podsumowując, frezje to kwiaty o przepięknym wyglądzie i niepowtarzalnym zapachu. Ze względu na fakt, że hodowane są w szklarniach, kwiaciarnia internetowa oferuje je przez cały rok. Dzięki temu można z nich stworzyć kompozycję kwiatową na dowolną okazję, która z pewnością sprawi obdarowywanemu wielką radość.

Zapraszamy po więcej informacji: Kwiaciarnia internetowa Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 20 =