Idealne rozwiązanie na każdą porę roku: kołdra puchowa całoroczna

Dlaczego to, czym się przykryjemy, ma znaczenie? Jednym z warunków głębokiego, niezakłóconego snu jest odpowiednia temperatura panująca w sypialni. Jeżeli będzie nam za zimno, utrudni to zasypianie. Z kolei przegrzanie sprawia, że wybudzamy się w nocy, a rano wstajemy zmęczeni. Dlatego dbajmy o to, aby kołdra zapewniała nam komfort termiczny.

Spokojny sen to jeden z filarów zdrowia i dobrego samopoczucia. Jak o niego najlepiej zadbać? Wszyscy wiemy, że przed pójściem spać należy wywietrzyć porządnie sypialnię czy unikać niebieskiego światła emitowanego m.in. przez smartfony. Ważny jest także materac, który zapewni ciału odpowiednie podparcie. Ale jest jeszcze coś, o czym rzadko się pisze, a co wpływa na jakość naszego snu, czyli… kołdra.

Jeżeli zależy nam na naturalnych materiałach, trwałości i najlepszych właściwościach termoregulacyjnych, wybierzmy kołdrę puchową. Rozmiar 160×200 cm będzie świetny dla osób, które śpią bez drugiej połówki, a przy tym lubią się opatulić kołdrą bądź towarzyszy im czworonożny przyjaciel, który przecież też potrzebuje dla siebie kawałka miejsca 🙂 Natomiast dla pary najlepiej sprawdzi się kołdra w rozmiarze 200×200 cm czy nawet 220×200 cm.

Zalety kołdry puchowej

Naturalne wypełnienie, jakim jest puch, ma wiele zalet, dzięki którym nasz sen będzie komfortowy i pozwoli nam się zregenerować. Warto przy tym zwrócić uwagę, aby puch, najlepiej gęsi, stanowił przynajmniej 90% wypełnienia, bo wtedy najpełniej skorzystamy z jego niezwykłych właściwości.

Przede wszystkim zapewnia on doskonałą cyrkulację powietrza. Odprowadza nadmiar ciepła i pochłania wilgoć, utrzymując przyjemną dla ciała temperaturę podczas snu. W ten sposób zimą będzie nam ciepło, a latem unikniemy przegrzania – zwłaszcza gdy wybierzemy kołdrę puchową całoroczną.

Na przyjemność używania takiej kołdry wpływa także jej wyjątkowa miękkość i puszystość. Można się nią otulić niczym chmurką i zrelaksować po ciężkim dniu. A zdrowy nocny wypoczynek jest bardzo ważny, aby następnego ranka z energią zacząć dzień.

Jak dbać o kołdrę puchową, by służyła przez długie lata?

Kołdry puchowe są wyjątkowe wytrzymałe i posłużą nam przez lata, jeśli będziemy przestrzegać kilku zasad.

Po pierwsze warto je regularnie strzepywać, a także wietrzyć – szczególnie na mrozie, co pomoże pozbyć się drobnoustrojów.

Po drugie co około dwa lata (lub częściej, jeżeli jest taka potrzeba) kołdrę należy przeprać, stosując się do zaleceń producenta zamieszczonych na metce. Zazwyczaj dopuszczone jest pranie w temperaturze 30–40 stopni Celsjusza, najlepiej przy użyciu środków do prania produktów z wypełnieniem puchowym lub innych delikatnych detergentów. Do bębna pralki warto wrzucić specjalne piłeczki z wypustkami (lub zwykłe piłeczki tenisowe), które zapobiegną zbijaniu się puchu.

Jeżeli mamy pralkę o ładowności powyżej 7 kg, to powinna się do niej zmieścić kołdra puchowa całoroczna o wymiarach 160×200 cm. Większą prawdopodobnie trzeba będzie zanieść do pralni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =