Na czym polega serwisowanie bram garażowych?

Bramy garażowe z napędem to bardzo wygodna opcja. Zapewniają one komfort użytkowania i poprawiają funkcjonalność garażu. Poza tym mają realne przełożenie na bezpieczeństwo mienia. Aby jednak działały właściwie, zapewniając najwyższy poziom wygody i ochrony, muszą działać właściwie. W tym celu należy poddawać je regularnemu serwisowi i przeglądom. Z naszego artykułu dowiesz się, na czym polega serwis bram garażowych.

Kiedy potrzebny jest serwis bram garażowych?

Brama garażowa powinna prawidłowo działać, ponieważ jedynie wtedy zapewnia wygodę użytkowania oraz gwarantuje bezpieczeństwo. Trzeba bowiem pamiętać, że w wielu przypadkach garaż połączony jest z domem, więc jej niesprawność mogłaby spowodować, że łupem złodziei padnie nie tylko samochód, ale i mienie domowe. I choć bramy od sprawdzonych producentów na ogół charakteryzują się niezawodnością, wystarczy nieprawidłowe i niezgodne z zaleceniami użytkowanie, aby doszło do ich awarii.

Wszelkie nieprawidłowości, do jakich należy m.in. pęknięta sprężyna, zerwana linka, uszkodzone rolki czy wózek bramy przesuwnej powodują, że brama wymaga serwisu. Nie są to jednak jedyne przyczyny. Niekiedy zdarza się także, że awarii ulegnie automatyka. Problemy natury technicznej mogą dotyczyć sterowników, płyt sterujących czy fotokomórek. Serwis napędów może być także wymagany w sytuacji awarii zasilania elektrycznego.

Jak dbać o bramy garażowe, aby uniknąć nagłych napraw?

Nie należy bagatelizować żadnych problemów w działaniu bramy, ponieważ niewielkie uszkodzenie, może w konsekwencji doprowadzić do poważniejszej awarii. Istnieje jednak prosty sposób, aby do tego nie dopuścić. Wystarczy wykonywać okresowe przeglądy. Profilaktyczna konserwacja sprawi, że brama garażowa i napędy będą działały długo i efektywnie. Wielu producentów w dokumentacji technicznej określa najbardziej optymalne terminy, ale standardowo należy to robić przynajmniej 2 razy w roku.

Jakie usługi oferują firmy serwisujące bramy?

W ofercie firm, które zajmują się serwisem bram znajduje się zarówno jednorazowy serwis, jak i cykliczna współpraca. Dotyczy to nie tylko klientów indywidualnych, ale także przedstawicieli przedsiębiorstw i instytucji. W ramach wsparcia oferowane są okresowe przeglądy, profesjonalne doradztwo, jak również wymiana lub naprawa części. Jako że sprawdzone firmy zatrudniają specjalistów o wysokich kwalifikacjach, gwarantują szybki i skuteczny serwis praktycznie wszystkich bram i napędów. Dotyczy to zarówno bram garażowych i przemysłowych, jak i automatyki. Co więcej, fachowa pomoc dostępna jest o każdej porze, dlatego też nagła awaria bramy może zostać szybko naprawiona i nie zagraża bezpieczeństwu mienia oraz domowników.

Podsumowując, serwisowanie bram garażowych polega zarówno na bieżących naprawach, jak i na okresowych konserwacjach zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki profesjonalnym usługom związanych z naprawą właściciele mogą spać spokojnie bez strachu o mienie i swoje bezpieczeństwo.

Zapraszamy po więcej: serwis bram garażowych Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =