Jak dbać o materac latem?

Lato to czas przede wszystkim wysokich temperatur oraz dłuższych dni, które pozwalają nam na wiele różnych aktywności. Odpoczynek w wakacje również jest bardzo istotny, a odpowiedni materac może zapewnić optymalny sen nawet w najgorętsze letnie noce. Należy pamiętać, że lato może wiązać się także ze zwiększoną wilgotnością w sypialni, co może niekorzystnie wpływać na materac. Jak zatem dbać o ten element? Tego właśnie dowiesz się z poniższego artykułu, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim!

Jak dbać o materac latem?

Lato to wyjątkowy czas, kiedy powinniśmy szczególnie zadbać o nasz materac, aby zapewnić sobie optymalny odpoczynek nawet w najgorętsze wieczory i noce. Poniżej znajdziesz kilka naszych wskazówek w tym temacie!

  • Regularnie wietrz materac oraz sypialnię – w okresie od końca czerwca do końca sierpnia, a czasami nawet w początkowych dniach września temperatury na zewnątrz mogą sięgać nawet powyżej trzydziestu stopni Celsjusza. Dlatego też należy zadbać o regularne wietrzenie zarówno samego materaca, jak i sypialni. Zdejmij ze swojego łóżka kołdrę, poduszki, prześcieradło oraz inne dekoracje i pozwól materacowi na cyrkulację powietrza przez kilka godzin. Sypialnię wietrz tylko wieczorami oraz wczesnym rankiem, kiedy temperatury nie są aż tak wysokie.
  • Obracaj materac – oczywiście co kilka miesięcy obróć swój materac na drugą stronę, co pomoże w równomiernym rozłożeniu ciężaru ciała i zmniejszy ryzyko powstawania różnych wgłębień oraz odkształceń.
  • Stosuj pokrowiec na materac – jak już wcześniej wspomnieliśmy, temperatury latem potrafią być naprawdę wysokie, a to z kolei może powodować przegrzewanie się Twojego ciała i nadmierną potliwość. Dlatego też, jeśli chcesz zadbać o swój materac, to wyposaż go w odpowiedni pokrowiec, który będzie stanowił barierę między Twoim ciałem a samym materacem. Dzięki temu unikniesz wchłaniania przez jego powierzchnię potu oraz innych zabrudzeń.
  • Regularnie czyść materac – jeśli chcesz utrzymać materac w czystości przez całe lato, to przynajmniej raz w miesiącu dokładnie go odkurz. To pozwoli Ci usunąć kurz, roztocza oraz inne zanieczyszczenia. Kiedy na powierzchni materaca pojawi się jakaś plama, to koniecznie zmyj ją delikatną wilgotną ściereczką, pamiętając, aby nadmiernie nie moczyć materaca.
  • Używaj lekkiej pościeli – latem najlepiej sprawdzają się kołdry dedykowane właśnie tej porze roku. Jeśli chodzi o poszewki, to postaw koniecznie na takie wykonane z przewiewnych materiałów, np. z lnu czy bawełny.

Jeśli będziesz pamiętał o tych kilku prostych zasadach, to z całą pewnością będziesz mógł się cieszyć zdrowym i komfortowym snem przez całe lato. Dzięki nim przedłużysz również żywotność swojego materaca, co przełoży się na znacznie lepszą jakość Twojego snu przez długie lata.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =