Niezawodne odkurzacze do Twojego domu – ranking modeli

Chcesz łatwo zadbać o porządek w domu? Przyda ci się odpowiedni odkurzacz! Minęły już czasy, gdy jedynym dostępnym modelem był klasyczny model – na kablu. Dzisiaj masz do wyboru znacznie więcej opcji – w tym lekkie i zwrotne odkurzacze bezprzewodowe oraz działające przy twoim minimalnym udziale modele automatyczne. Który sprzęt wybrać, by w domu zapanował ład?

Jak wybrać odkurzacz – najważniejsze kwestie

Odkurzacz najlepiej dobrać do twoich nawyków związanych ze sprzątaniem. Jeśli wolisz zabierać się za porządki od razu, nie chcesz tego planować z wyprzedzeniem i zależy ci, by sprzęt był zawsze pod ręką, zdecyduj się na model bezprzewodowy, zwany inaczej pionowym. Wiele nowoczesnych urządzeń tego typu łączy funkcję odkurzania z mopowaniem – możesz więc szybko posprzątać podłogę także na mokro.

Zależy ci na regularnym pozbywaniu się kurzu? Pomyśl o odkurzaczu automatycznym, nazywanym także robotem sprzątającym. Możesz zaplanować harmonogram sprzątania, które odbywa się nawet wtedy, gdy nie ma cię w domu! Chcesz iść o krok dalej i przestać przejmować się każdorazowym opróżnianiem zbiornika na kurz? Zdecyduj się na sprzęt ze stacją dokująco-ładującą. Gdy odkurzacz skończy swój program, sam wraca do stacji i tam automatycznie opróżnia zbiornik. Tobie pozostaje tylko wymiana worków – wkładów w stacji – zgodnie z częstotliwością określoną przez producenta.

Czy dzisiaj opłaca się w ogóle kupować odkurzacz tradycyjny? Wiele osób skarży się na duży ciężar, konieczność przepinana sprzętu z jednego gniazdka sieciowego do drugiego. Dlaczego więc ciągle takie modele dobrze się sprzedają? Nie tylko dlatego, że są często najtańszą opcją. Ich zaletą jest duża moc oraz pojemny zbiornik na kurz. Jeśli zależy ci na dokładnych porządkach i musisz uporać się ze sporą ilością zabrudzeń, trudno o lepszą rekomendację niż odpowiedni odkurzacz klasyczny.

Na jakie parametry zwracać uwagę, kupując właściwy model do twojego domu? Przyjrzyj się przede wszystkim:

 • wadze urządzenia;
 • dostępnym funkcjom;
 • czasowi pracy na pełnym ładowaniu – jeśli to model bezprzewodowy
 • długości kabla – jeśli to model przewodowy;
 • generowanemu hałasowi;
 • trybom działania;
 • łatwemu przechowywaniu sprzętu;
 • mocy;
 • atrakcyjnemu wzornictwu.

Ile trzeba zapłacić za polecany odkurzacz? Rozpiętość cen jest bardzo duża – najtańsze modele kupisz za kilkaset złotych, najdroższe – za kilka tysięcy. Określ swój budżet i w jego obrębie porównuj dostępne propozycje. Może się okazać, że dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w dwa urządzenia różnego rodzaju – weź to pod uwagę, planując zakupy!

Polecane odkurzacze do domu – jaki sprzęt kupić?

Zobacz polecane propozycje różnego typu, które sprawdzą się w każdym domu. To jedne z najchętniej wybieranych sprzętów w swojej kategorii – ze średniej półki cenowej. Wiele osób decyduje się na więcej niż jeden model, by zapewnić sobie jak największą wygodę sprzątania.

– XIAOMI Vacuum X10 EU – model odkurzająco-mopujący za mniej niż 1500 zł to prawdziwa okazja! Sprzęt jest wyposażony w stację dokującą, w której automatycznie opróżniany jest zbiornik na kurz. Działaniem opisywanego urządzenia możesz sterować dzięki aplikacji mobilnej. Co ciekawe, robot poradzi sobie ze sprzątaniem nawet w ciemności!

 • SAMSUNG VS20C8527TB/GE Jet 85 Pro – model za ok. 2200 zł, który zyskuje entuzjastyczne recenzje kupujących. Na pełnej baterii pracuje do 60 minut, może też pochwalić się wysoką skutecznością odkurzania – moc ssąca wynosi do 210 W. Mocowana do ścian stacja ładująca oznacza oszczędność miejsca i to, że odkurzacz jest zawsze pod ręką. Docenisz również, że oprócz odkurzania masz tutaj funkcję mycia podłóg i łatwo pozbędziesz się nawet zaschniętych zabrudzeń.
 • AMICA VM2062 FEN TURBO – klasyczny odkurzacz workowy za mniej niż 400 zł to dobry zakup dla miłośników tradycji. Docenisz dużą moc silnika – 900 W, a także dający dużo swobody kabel o długości 8 m. Sprzęt możesz łatwo przeciągać z miejsca na miejsce dzięki cichym, miękkim kołom. Zwróć też uwagę na bogaty zestaw końcówek dołączonych w zestawie!

Chcesz poznać najlepiej oceniane modele? Sprawdź wszystkie odkurzacze w sklepie MediaMarkt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 17 =